Hasta Bakıcı

çocuk bakıcısı, anadolu yakası çocuk bakıcısı, ataşehir çocuk bakıcısı, çocuk bakıcısı anadolu yakası

HASTA BAKICI

Geçmiş yıllarda hasta insanlar kendi aile fertleri tarafından bakılıyorlar sada günümüzde hastaların bakımında profesyonel bakım hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Hasta bakımı tıbbi bilgi ve deneyimin yanında itina ve devamlılık gerektiren ciddi bir iştir. Sağlık açısından bakıma muhtaç ve deneyimli kişiler arasında yürütülmesi gereken bir bakım sürecidir.

Hastanın bakımı, hastalığa göre temizlik ihtiyaçlarının karşılanmasını, fiziksel egzersiz yapılmasını, beslenme ihtiyaçlarının düzenlenmesini, kullanılması gereken ilaçların takibinin yapılmasının ve psikolojik olarak destek sunulmasını içerir. Bunun yanın sıra sabır, güler yüz, şefkat,güven bir hasta bakıcı da olması gereken diğer özelliklerdir.

Tutku danışmanlık olarak hasta yakınları için hasta bakıcısı arayışı içerisinde olan ailelere bakıcı yönlendirirken bu durumları göz önünde bulundururuz ve beklentilerinizi istekleriniz doğrultusunda karşılarız.

Hasta bakımı her ne kadar kolay gibi görünse de vakit ayırıp, şikayet etmeden özenle yapılması gereken bir iştir. Her yaştan insan bakıma muhtaç olabilir. Bazen çocuklar için bile hasta bakıcıya ihtiyaç duyulabilir. Özellikle yatalak hastalar için yaş ne olursa olsun hijyen çok önemlidir. Hastanın temizlik ihtiyaçları, ilaçlarının belirli saat aralıklarında verilmesi bu tür hastalarda büyük önem arz eder. Unutmayalım ki yatalak hastanın bakımı bir bebeğin bakımı kadar hassasiyet ve özenle yapılması gereken bir iştir.

Yatalak hasta bakımı dışında yaşlandıkça ortaya çıkan Alzheimer ya da Parkinson gibi hastalıklar da bakım ve kontrolü gerektirir. Ailedeki bireyler bazen bu konularda büyüklerine karşı sabırsız ve tahammülsüz olabilir. Bu sebeple işini bilen ve bu konuda gerekli tecrübeye sahip hasta bakıcılar hastalığın ilerlemesini bile önleyebilirler. Böylece hem kendi aile ortamından uzaklaşmamış olurlar hem de bu sayede profesyonel bir bakımla mutlu oldukları ortamda hastalıklarının ilerlemesini önleyebilirler.