Bakıcının Tanımı

bakıcı hizmeti, evde temizlik elemanı, ev temizliği, çocuk bakıcısı, anadolu yakası çocuk bakıcısı, ataşehir çocuk bakıcısı, çocuk bakıcısı anadolu yakası

BAKICININ TANIMI

Bakıcılık günümüz şartları nedeniyle adını sıkça duymaya başladığımız bir meslek olmaya başlamıştır. Bakıcılar, ailelerin en sevdiklerine, kıymetlilerine gözleri arkada kalmadan refakat etmesini istedikleri kişilerdir.

Bakıcılık mesleği herkesin yapabileceği bir meslek değildir. Bakıcı genel bir tanımdır. Bebek bakıcı, çocuk bakıcısı, yaşlı ve hasta bakıcısı gibi alt başlıkları vardır. Bakıcı olmak isteyenler devlet ve özel eğitim kurumlarından eğitim alırlar ve bu eğitim sonunda bir diploma veya sertifika sahibi olurlar. Bunun yanı sıra bakıcı da başka özellikler de olmalıdır. Bunlar; Deneyim, güven, sabır, iletişime açıklık, güler yüzdür. Bakıcı yaptığı işin bilincinde ve sorumluluğunu taşıyabilmelidir.

Aradığınız bakıcı ailenizin hangi üyesi için olursa olsun Tutku danışmanlık olarak tecrübemizle ve empati yeteneğimizle istekleriniz ve talepleriniz doğrultusunda sizleri profesyonel bakıcı adaylarımızla buluşturuyoruz.


YERLİ BAĶICI

Ailelerin yerli bakıcı talebinde bulunması konusunda en önemli kriter yabancı bakıcı da olduğu gibi dildir. Yerli bakıcılar özellikle dil konusunda çok avantajlıdır. Daha kolay iletişim kurmayı tercih eden aileler çocukları için de aynı istek de olduklarından yerli bakıcıyı tercih eder.

Yeni yeni dünyayı keşfeden bir çocuğa farklı bir dil yerine kendi dilini öğrenme ve öğretme önceliğini vermek isteyen, çocuğunun kendi diliyle iletişim kurmasını isteyen, kendi kültürünü öğrenerek büyümesini isteyen ailelerin çocukları için tercihleri yerli bakıcıdan yana olmaktadır.

Yerli bakıcılarla daha sağlıklı bir iletişim ve anlaşma sağlanabilir ve yerli bakıcıların tutum ve davranışlarının sınırları daha net ve anlaşılır olarak belirlenebilir.

Yerli bakıcı bulma konusunda çeşitli yollar bulunabilir. Bunlar kendi çevrenizden olabileceği gibi bu işi profesyonel olarak danışmanlık firmaları da olur. Tutku danışmanlık olarak bu işi profesyonel ve güvenilir olarak sizin için yapan taraftayız. Amacımız bu noktada ince eleyip sık dokuyarak oluşturduğumuz aday havuzumuzdan en iyi ve en uygun olanı sizinle beraber çocuklarınız için seçmek.


YABANCI BAKICI

Dünya giderek küreselleşip, teknoloji hızla ilerlerken çocuklarının bu düzene ayak uydurmasını sağlamaya çalışan aileler çocukları için ellerinden gelenleri yapıyorlar. Çocukları için en iyi imkanları araştırıyorlar.

Bunlardan bir tanesi de ailelerin bakıcı arayışın da dikkat ettikleri önemli bir husus bakıcının ^yabancı^ olması durumudur. Erken çocukluk döneminin ikinci bir dil olan yabancı dil için en verimli dönem olduğunun farkında olan aileler artık çocukları için yabancı bakıcı arayışı içine girmişlerdir.

Ailelerin yabancı bakıcı seçiminde ki önemli kriteri çocuklarının yabancı dil öğrenmesi olmasının yanında, farklı kültürlerle olan etkileşiminin artacak olması ve ev işleri konusunda da aklınız da soru işareti bırakmayacak  derece de becerikli olmalarıdır.

Bakıcı veri tabanımızda bulunan yabancı bakıcıların uyrukları Gürcü, Türkmen, Özbek, Azeri olmaktadır. Yabancı uyruklu bakıcılarımız oturma ve çalışma izni alınmış olan  güvenilir bakıcılardır.

Alanında güvenilir bir istihdam firması olan Tutku danışmanlık olarak size talep ettiğiniz yabancı bakıcı konusunda da talepleriniz doğrultusunda profesyonel destek sunarız.

YATILI BAKICI

Yatılı bakıcısı talebinde en önemli detay ailelerin bakıcının kalabileceği bir yaşam alanı sağlanması durumudur.

Yaşam alanı olarak belirleyeceğiniz yerin bakılmasını istediğiniz yakınınızın odasına yakın bir oda olması  ihtiyaçlarının karşılanması durumunda, ani müdahale gerektiren bir durum karşısında ya da kontrolün ve gözetiminin kolay olması açısından önemli bir kriterdir.

Yatılı bakıcının görev ve sorumlulukları geniştir. Yatılı bakıcı akşamları da sizinle olacağı için siz gün içerisinde uzak kaldığınız yakınlarınızla ilgilenirken bakıcı da diğer ev işlerine yardımcı olabilir. Bakıcı bir süre sonra ailenizin bir üyesi haline gelebileceği için seçimi bu bakımdan önem taşır. Eviniz de vakit geçirecek, aile hayatınıza dahil olacak yatılı bakıcının size güven vermesi gerekmektedir.

Bu nedenle yatılı bakıcı seçiminin sizin için öneminin farkındalığı içerisinde olduğumuzdan Tutku danışmanlık olarak amacımız size güvenilir yatılı bakıcı istihdamını sağlamaktır. Bu nedenle sizi değer verdikleriniz için kriterlerinize en uygun bakıcıyı bizimle beraber seçmeye davet ediyoruz.

GÜNDÜZLÜ BAKICI

İsminden de anlaşılabileceği gibi mesai saatleri gün içerisinde olan, gündüz saatlerini kapsayan, sizin mesai saatlerinize göre ya da belirlediğiniz herhangi bir saat aralığında çalışan bakıcılardır. Bakıcının hafta içi çalışıp hafta sonu izinli olduğu çalışma şeklini kapsar.

Siz işinizden evinize gelen kadar aile üyelerinize refakat ederler. Kendi imkanlarıyla karşılamakta güçlük çektikleri yaşam faaliyetlerine destek verirler. Hazırlanan bakım planı doğrultusunda bakılmasını istediğiniz aile üyenizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak verilecek hizmetin içerik ve sıklığı belirlenir. Siz eve geldikten sonra gün içerisinde olan her şeyin bilgisini verip mesaisi sonlanır.

Tutku danışmanlık olarak isteklerinizle doğru orantılı olarak belirlenen bakıcı elemanlarımızla sizin aranızda gerçekleşecek görüşmelerde aracılık etmekten memnuniyet duyarız.